Nedeľa 14. október 2012, Čadca

I. liga mladší žiaci - stred, 10. kolo

FK Čadca - ŽP Šport Podbrezová U-13    1 : 2
Góly za ŽP: Čief 2

Do zápasu v Čadci sme vstupovali s tým, že na pôde silného súpera chceme predviesť peknú kombinačnú hru a odviezť si nejaký ten bodík. Náš zámer sme začali napĺňať od prvej minúty kedy bolo na našich hráčoch vidieť odhodlanie predviesť kvalitný výkon. V prvých 15.minútach sme si vypracovali štyri čisté gólové príležitosti, ktoré naši hráči nepremenili a prišiel zákonitý trest v podobe vedúceho gólu po peknej individuálnej akcií domáceho Kocifaja. V prvom polčase sme mali herne jasne navrch, škoda len nepremenených šancí. Do druhého polčasu sme išli s jasným cieľom,  ešte vygradovať naše úsilie a otočiť zápas. Hneď v 31.min sme po krásnej krídelnej akcií vyrovnali z kopačky Čiefa. Za stavu 1:1 sa hral výborný futbal, ktorý sa musel páčiť všetkým prítomným divákom, kedy naša hra spĺňala vysoké kritéria, a však musím pochváliť aj domácich, ktorý boli počas celého zápasu veľmi nepríjemní. V 53.min prišiel náš vedúci gól, ktorý opäť vsietil Čief po dobre zahranom rohovom kope. Zápas bol odzrkadlením týždenného mikrocyklu, ktorý hráči absolvovali s chuťou a v plnom nasadení. Takéto zápasy bavia aj nás trénerov , keď vidíme, že ich práca prináša aj ovocie v podobe pekného, kombinačné, rýchleho a útočného futbalu. Veľká škoda je len našich zahodených piatich čistých gólových príležitostí. Chválim celé mužstvo za predvedenú hru a čo, nie je mojím zvykom vyzdvihujem kvalitné individuálne výkony Čiefa, Banka, Kvietka, Sarvaša a Kochana. Veľmi sa mi páčila aj naša defenzíva na čele s výborne chytajúcim inak útočníkom Cibulom. Dúfam že tento zápas nášmu mužstvu ukázal aká dôležitá je svedomitá príprava počas celého týždňa.

Adam Hroš, tréner

FK Čadca - ŽP Šport Podbrezová U-12    1 : 1
Gól za ŽP: Greguš

V ďalšom kole sme cestovali do Čadce a zápas skončil remízou 1-1. Domáci v úvode ovládali hru a našou taktikou boli rýchle protiútoky do otvorenej obrany. V 18. minúte nám vyšla brejková situácia a po výbornej prihrávke kapitána Levíka Greguš išiel sám na bránu a viedli sme 1-0. Polčas skončil týmto výsledkom v náš prospech, keď našu obranu výborne dirigoval obetavo hrajúci Cerovský. Druhý polčas domáci ešte viac útočili s cieľom vyrovnať, čo sa im podarilo v 43. minúte po rohovom kope a našej nedôslednosti pri bránení. Záver zápasu priniesol veľa zaujímavých momentov, domáci kapitán svoju hlavičku po ďalšom z rohových kopov namieril tesne nad a ďalšie domáce pokusy vyriešil brankár Muránsky i bojovný Cerovský. Naše dve obrovské príležitosti nepremenil Stančík a tak tento bojovný zápas skončil remízou 1-1.