FK Poprad - ŽP Šport Podbrezová 2:2 (0:1)

Góly: 63. Vitkaj, 89. Ondruš - 4. Minčič (z 11 m), 60. Sedliak,

ČK: 4. Huszárik (Poprad) za faul, rozhodoval: Hracho, 350 divákov

Zostava ŽP Šport :

Hanák - Harvilko, Minčič, Kišš, Turňa -  Sedliak (80´ Nikel), Podio, Betka, Pančík (63´ Kočan) - Púchy, Kostúrik (89´ Loučka)

Už pri úvodnom výkope, po chybnom rozohratí hráčov Podbrezovej mali domáci veľkú šancu, keď Hanák bravúrne vyrazil hlavičku Pitoňáka zo 7 m. V 2´ strieľal Betka z 20 m na bránu Popradu ale vedľa, v 6´ Minčič premenil pokutový kop po faule na Kostúrika a faulujúci brankár Husárik musel po ČK opustiť ihrisko. V 12´ Sedliak z 5 m strieľal nedôrazne do rúk náhradného brankára Vernárskeho, v 37´ Hanák chytil strelu Kočiša. Ihrisko Popradu sa momentálne nachádza v dezolátnom stave, na ktorom sa technický futbal hrať nedá a preto nám prvý polčas nepriniesol veľa vzrušujúcich a zaujímavých futbalových chvíľ, lebo priebeh zápasu sa odvíjal len od osobných súbojov, behania a odkopávania lôpt.

V 50´ brankár Popradu vyrazil strelu Pančíka zo 16 m na roh. V 56´ v sľubnej šanci Púchy mieril len do rúk brankára. V 59´ Pančíkovu strelu z 15m domáci hráči tečovali na roh a z následného rohového kopu Sedliak z blízka osamotený prekopol domácu bránu. V 62´ po Pančíkovej prihrávke dal Sedliak gól a upravil stav na 0 : 2. 65´ priniesla nebezpečnú strelu Pitoňáka na bránu Podbrezovej. V 69´ Hanák zlikvidoval individuálny nájazd Maťaša a následne aj Pitoňákovu dorážku. V 74´ Pitoňák z blízka prestrelil Hanákovu bránu. V 76´ zo 16 m nádhernou strelou do ľavého horného rohu na 1 : 2 znížil Vitkaj. V 82´ domáci útočník z blízka prehlavičkoval Hanákovu bránu. V 88´ osamotený Kostúrik sám  pred brankárom namiesto prihrávky osamotenému Púchymu strieľal len do brankára a v 89´ Kostúrik strieľal opäť iba vedľa brány Popradu. V 90´ prišiel trest pre Podbrezovú za nevyužité šance a po trestnom kope dal Ondruš vyrovnávajúci gól.

Domáci hráči, ktorí hrali v oslabení si za bojovný výkon v druhom polčase nerozhodný výsledok zaslúžili. Hráči Podbrezovej v druhom polčase vyrobili veľa individuálnych chýb, za ktoré v konečnom dôsledku pykali a stratili už skoro vyhratý zápas. Zrejme sa uspokojili zo stavom 0 : 2 ,došlo k strate koncentrácie. Je to už tretí zápas zo súperom z konca tabuľky, pri ktorých Podbrezová prišla o tzv. povinné body. Niektorí hráči sa musia zamyslieť nad svojimi výkonmi v drese Podbrezovej.