MŠK Žilina – ŽP Šport Podbrezová U-13   5:2 (1:2)

Góly za ŽP: Jagerčík, Faško-Rudáš

MŠK Žilina – ŽP Šport Podbrezová U-12   8:1 (7:1)

Gól za ŽP: Švantner

Komentár k zápasu U-13 :

V druhom kole sme cestovali k silnému súperovi do Žiliny s cieľom pobiť sa o dobrý výsledok. Domáci však boli počas celého zápasu lepším a futbalovejším mužstvom a zaslúžene zvíťazili 5:2. Prvý polčas začal z našej strany ustráchane a bez nasadenia, čo domáci využili a ovládli hru. V 20. minúte sme inkasovali gól na 1:0 a aj napriek prevahe domácich sme ešte do polčasu otočili stav zápasu. Na 1:1 vyrovnal po peknej strele Jagerčík a na 2:1 v náš prospech otočil po úniku Faško-Rudáš. Prvý polčas skončil našim víťazstvom a strelené góly v závere polčasu mali byť prísľubom lepšej hry a odvážnejšieho výkonu. Druhý polčas bol však od začiatku v réžií chlapcov zo Žiliny, ktorí na ihrisku dominovali a bolo len otázkou času, kedy dostaneme gól. V rozmedzí od 45. do 50. minúty sme trikrát inkasovali a bolo po zápase. V 58. minúte sme dostali aj piaty gól a čakali len na záver, pretože súper nás druhopolčasovým výkonom predčil vo všetkých herných činnostiach. V zápase nás nepodržal brankár Komora, ale ani jeden z hráčov nepodal svoj priemerný výkon a proti tak kvalitnému súperovi sme nemohli pomýšľať na úspech. Domáca Žilina vyhrala zaslúžene a ukázala nám ako sa hrá futbal, pretože bez bojovnosti, pohybu, ochoty pobiť sa o dobrý výsledok sa futbal hrať nedá!!! Chlapci by si mali z toho zobrať ponaučenie a každý jeden začať poctivo pristupovať k tréningu i zápasom.