ŽP Šport Podbrezová - MŠK Žilina "B"       1 : 2  (1 : 1)

Góly : 26´ Kožička     -    35´ Christu, 66´ Fótyik

ŽK domáci: Harvilko

Zostava ŽP Šport :

Hanák - Nikel (78´ Betka), Kožička, Minčič, Harvilko - Pančík, Podio, Snitka, Kočan (61´ Sedliak) - Kostúrik (78´ Loučka), Púchy

V 1. polčase začali lepšie hostia, boli behavejší, hravejší, rýchlejší a dôraznejší ako domáci . Hra domácich a vyznačovala častejšími nepresnými prihrávkami. Napriek aktívnej hre hostí si domáci vypracovali okrem gólu aj 4 gólové šance, z ktorých nedokázali skórovať. Hostia z jednej gólovej šance po zaváhaní obrany a zlom vybehnutí brankára skórovali.

Už v 4´ strieľal hráč Žiliny Christu z 28 m do rúk Hanáka. V 9´ Fótyik zo 16 m mieril nad bránu domácich. V 14´ domáci Kostúrik z 10 m netrafil bránu hostí . V 15m  hlavička Kostúrika zo 16m smerovala len do rúk brankára Žiliny. V 17´  Nikel obetavou vkĺzačkou vypichol loptu k Christuovi, ktorý sa už chystal z 11m strieľať na Hanáka. V 18m  kopal Podio trestný kop z 23m ale  opäť len do rúk brankára Žiliny. Nasledujúce minúty sa vyznačovali zvýšenou aktivitou domácich hráčov. V 19´ Kostúrik strieľal z 25m nad bránu Žiliny. V 25´ Pančíkovu strelu z uhla 16 – ky chytil brankár Žiliny Rakovan. V 26´ po zahranom rohu Podia dal gól hlavou Kožička a domáci viedli 1 : 0. V 33´ šiel Púchy sám na bránu Žiliny ale zakončil len vedľa brány. Potvrdilo sa známe nedáš dostaneš a po chybe domácej obrany žilinský Christu vyrovnal na 1 : 1. V 36´ pred stále aktívnym Christuom odkopol loptu domáci Minčič na roh. Následne v 38´ rýchly Pančík šiel sám na brankára hostí, lobom ho prehodil ale trafil iba brvno. V 39´ Hanák vyrazil strelu hostí, ktorú Christu dorazil do brány, ale rozhodcovia odmávali ofsajd. V 40´ Púchy zo 16 m strieľal vedľa brány, v 43´ Kostúrik zo 14 m nad bránu a v 45´Kočanovu nedôraznú strelu z 11m vykopol obranca hostí z prázdnej brány. Podľa šancí mohli domáci vyhrávať 4 – 5 : 1, ale futbal sa hrá na góly a nie na nepremenené šance, na ktoré domáci v druhom polčase doplatili.

II. polčas sa začal zvýšenou aktivitou domácich. Už v 50´ Púchyho strelu zo 16 – ky vyrazil brankár hostí. V 55´ Snitka z 35m  nevydarenou strelou strieľal vedľa brány. V 66´prišla chyba domácej obrany a hráč hostí Fótyik nemal problém prehodiť Hanák a hostia sa ujali vedenia. V 84´ striedajúci Loučka páli zo 16m nad bránu hostí. V 86´ po nakopnutej lopte Harvilka do 16 – ky hostí pred Sedliakom chytil brankár Žiliny. V 89´ Sedliakovu strelu z 10m opäť brankár hostí chytil a následne v 90´ Pančíkovu strelu z uhla z 10m  vyrazil dobre chytajúci Rakovan. V nadstavenom čase z Pančíkovho rohu domáci už nič nevyťažili.

Aj napriek zvýšenej aktivite, bojovnosti domácich hráčov mužstvo Žiliny rozumnou hrou v poli, pozornou a dobre organizovanou obranou na čele s dobre chytajúcim brankárom zápas dotiahli do víťazného konca a tak si odniesli z Podbrezovej 3 body.