Július Szöke v reprezantáci SR 18

23.08.2012 12:41

SITA

Slovenská reprezentácia do 18 rokov uspela vo svojom úvodnom vystúpení na Memoriáli Václava Ježka v moravskej obci Píšť, keď v stredu popoludní zdolala rovesníkov z Ukrajiny 1:0. Zverenci trénera Milana Malatinského nastúpia vo štvrtok 23. augusta o 17.00 h v Brušperku proti Maďarsku.

Ukrajina "18" - Slovensko "18" 0:1 (0:0)

Gól: 76. Baša
ŽK: Radchenko, Tankovskyy - Szöke
R: Hájek - Šafrán, Kotík (všetci ČR)

UKRAJINA "18": Zatsepin - Kacharaba, Bezluglyy, Tkachuk (53. Kharatin), Tyschenko, Radchenko, Tankovskyy (57. Yastrub), Zaviyskiy (59. Lazarovych), Lukhtanov, Kalinin (66. Schevchuk), Polegenko

SLOVENSKO "18": Bačík - Kastelovič, Králik, Šatka, Lacko - Szöke (69. Baša), Škriniar - Trabalík (41. Záhumenský), Ivan, Zuziak (50. Ľupčo) - Leško (78. Sábler)

Milan Malatinský (tréner SR "18"): "Prvý náš spoločný zápas s reprezentáciou U-18 sme odohrali proti Ukrajine, ktorá v posledných troch ročníkoch vyhrala Ježkov memoriál. S úvodnými dvadsiatimi minútami som bol v celku spokojný, rýchlymi kombináciami v strede ihriska sme sa dostávali pred bránu súpera, žial niektoré sľubné situácie zostali nevyužité, najmä Leškova šanca si pýtala gól. Od tohto momentu sme začali hrať komplikovane, dlhým držaním lopty sme súperovi ponúkli stred ihriska a Ukrajina bola nebezpečná najmä zo štandardných situácií, ktoré sme do polčasu prežili. Druhý polčas sme skvalitnili defenzívnu činnosť, zjednodušili sme prechod do útoku krátkymi a kolmými prihrávkami a z toho pramenili naše šance, ale zaslúžené víťazstvo nám zabezpečil až krásnou strelou do šibenice Baša v 76. minúte. Zostávame nohami na zemi a zajtra nás čaká ťažký zápas s Maďarskom."

Hráči slovenskej reprezentácie do 18 rokov prehrali vo štvrtkovom vystúpení na Memoriáli Václava Ježka v Brušperku s maďarskými rovesníkmi tesne 0:1 (0:1). Zverenci Milana Malatinského nastúpia v sobotu 26. augusta o 11.00 h v zápase o konečné 3. miesto proti Turecku.

SR "18" - Maďarsko "18" 0:1 (0:1) - hralo sa v Brušperku
Gól: 7. Kalmár

Zostava SR: Kubica - Kastelovič, Šimko (41. Králik), Šatka, Lacko - Lupčo, Škriniar - Kamenský (41. Szöke), Ivan, Záhumenský (62. Baša) - Sábler (41. Leško)