MFZ - Dorast "A" (Nitra)

27.10.2012 16:11

Sobota 27. október 2012, Podbrezová - štadión Skalica

I. liga dorast, 14. kolo

 

ŽP Šport Podbrezová U-19  -  FC Nitra    5 : 3 (1: 2)

Góly : Cvejić 2, Szoke, Mózer, Janko  -  Šmehyl, Kastelovič, Kráľ

 

ŽP Šport Podbrezová U-17  -  FC Nitra    2 : 0 (1: 0)

Góly : Galo 2

 

 

Zostava U-19:

Kozárik-Polaščik/80min.Vaštík/-Pristač-Očenáš-Lihan-Mózer-.Szoke-Janko-Jakuba/88min.Szabo/-Sokol-Jovanovič /46min.Cvejič/

 

ŽK: Pristač,Janko,Polaščik,Mózer

Rozhodca: Galád

 

          Komentár k zápasu U-19 :

          Posledný zápas na domácom ihrisku-veľmi nepriaznivé počasie-kvalitný súper-bláznivý priebeh-na konci zápasu spokojnosť na našej strane-to by bola stručná charakteristika tohto zápasu.

          Hru Nitry sme mali dobre naštudovanú, ale úvod bol pre nás ako zlý sen. Už v 6 min. hostia viedli dvojgólovým rozdielom po našich obrovských chybách a na ihrisku dominovali. Ich ofenzívna štvorica Šmehýl, Kráľ, Bartošek a Oravec nám robila hlavne prvých dvadsať minút veľké problémy. Našťastie sme hru postupne vyrovnali a po brvne Sokola v 42min. a následnej prihrávke Jovanoviča na voľného Szokeho sme dali kontaktný gól, ktorý sa ukázal v ďalšom priebehu ako veľmi doležitý.

          Do druhého polčasu nevýrazného Jovanoviča vystriedal Cvejič a tento ťah sa ukázal v ďalšom priebehu hry ako správny. V 55min. po skvelej prihrávke Lihana Cvejič vyrovnal na 2:2 a v 59 min. po dobrej práci Sokola Cvejič z 15 metrov skvele obstrelil hosťujúceho brankára a išli sme do vedenia. Súper sa s týmto  stavom nezmieril a v 68 min. po našej chybnej rozohrávke a prečíslení Kráľ vyrovnal na 3:3. Hra o víťazstvo pokračovala ďalej, lebo obidve mužstvá dávali jasne najavo že chcú len a len 3 body a tak sa diváci mali na čo pozerať. Záver zápasu vyšiel lepšie nám, lebo v 78 min. Mózer znova otočil skóre v náš prospech a v 82 min.po skvelej prihrávke Sokola Janko krásnou strelou z 25 metrov stanovil výsledok na 5:3.

          Myslím si, že diváci aj vo veľmi nepriaznivom počasí mohli vidieť kvalitný prvoligový zápas, keď hostia sa predstavili vo veľmi dobrom svetle a prvých 30 min. boli lepším mužstvom. Za druhý polčas si chlapci zaslúžia pochvalu hlavne za hru v ofenzíve, lebo predviedli veľa veľmi pekných útočných akcií. Hra v defenzíve nebola hlavne v prvom polčase na úrovni ako sme tomu boli zvyknutí v prvej polovici jesennej časti a preto na tom budeme musieť v zimnej prestávke popracovať.

         Tešíme sa, že si svoje miesto v základnej zostave svojimi výkonmi obhajujú chlapci ročníka 95 aj aj v dnešnom zápase patrili k oporám hlavne Pristač, Sokol, Szoke a v druhom polčase i Jakuba.

          Posledný zápas jesennej časti odohráme v stredu v Michalovciach.

 

          Ivan Dubíny, tréner

 

Komentár k zápasu U-17 :

V predposlednom jesennom kole sme hostili Nitru, ktorá sa nachádza na 1. mieste tabuľky. Zápas sa hral za veľmi zlých poveternostných podmienok, ale napriek celodennému dažďu na výbornej ploche. Teraz sa ukázalo aké dôležité je mať takéto vynikajúce ihrisko aké máme my na Skalici. Zostava nášho mužstva bola ovplyvnená viacerými ochoreniami a zraneniami, ale našťastie máme vyrovnaný a široký káder. Hráči v tomto zápase potvrdili svoju stúpajúcu výkonnosť nielen herne, ale konečne aj výsledkom. Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom a zaslúžené sme porazili lídra súťaže, keď obidva góly strelil Galo . Nechcem chváliť jednotlivcov pretože za výkon v tomto zápase si zaslúžia pochvalu všetci hráči. 
 
Július Szoke, tréner
 
 
Zostava U-17:
Pariš - Ogurčák, Fraňo, Aľušík, Klimo - Gánovský - Blahuta, Galo, Hruška - Zachar, Dobranský.  
striedali: Dekrét K. Páleš, Bodnár, Varga