08.10.2012 07:42

Sobota 06. október 2012, Zvolen

I. liga mladší žiaci, 09. kolo

ŽP Šport Podbrezová U-12 – Zvolen U-12 4:2 (3:1)

V ďalšom kole sme na domácom ihrisku nastúpili proti Zvolenu a konečne sme zvíťazili výsledkom 4:2. Úvod do zápasu sme mali vynikajúci a už v 6. minúte sme viedli 2:0 po dvoch góloch kapitána Levíka. V týchto momentoch sme hrali výborný futbal a chlapci dokonale dodržiavali pokyny, ktoré sme si určili. V ďalšom priebehu sme si vypracovali aj ďalšie možnosti, ale nepodarilo sa nám pridať gól. Hostia v 17. minúte znížili po nedorozumení v našej obrane, ale chlapci pokračovali v poctivom výkone, čoho výsledkom bol gól na 3:1 v podaní Klementa. Druhý polčas nás hostia mierne pritlačili, ale obrana na čele s dobre hrajúcim Cerovským fungovala výborne. V 47. minúte sa Zvolen dotiahol na rozdiel jedného gólu, keď po našom útočnom rohovom kope sme inkasovali z brejkovej situácie do našej otvorenej obrany. Záver zápasu sme však zvládli, podržal nás aj brankár Sojka a hlavne výborne hrala obrana, ktorej obetavo pomáhali aj záložníci. Na konečných 4:2 upravil po krásnej individuálnej akcií Auxt a po veľmi dobrom výkone a disciplinovanej hre od každého hráča sme slávili zaslúžené víťazstvo. Za výkon počas celého zápasu musím pochváliť všetkých hráčov a dúfam, že tento výsledok bude vzpruhou do ďalších majstrovských zápasov!